به بلاگ ارقام سیستم خوش آمدید

در این قسمت می توانید مقالات مرتبط با آموزش حسابداری، و همچنین آموزش نرم افزار حسابداری ارقام سیستم را مطالعه بفرمایید

پست فوری:
آشنایی با سیستم پخش

 

آشنایی با اصطلاحات سیستم پخش

در حسابداری اصطلاحی تحت عنوان پخش وجود دارد. همانگونه که از عنوان این کلمه بر می آید، به بحث پخش کالا و محصولات شرکت توسط سیستم پخش اشاره دارد. به عبارت دیگر روشی که در آن محصولات و کالاها به وسیله سیستم پخش در شبکه ای وسیع به دست خریداران می رسند، پخش نامیده می شود. اگر این پخش در سطحی بسیار وسیع همچون سطح شهر، استان، کشور و یا حتی کشورهای همسایه انجام گیرد، تحت عنوان سیستم پخش مویرگی شناخته می شود.

سیستم پخش به دو دسته پخش سرد و پخش گرم تقسیم بندی می گردد.

سیستم پخش سرد

در این نوع از سیستم پخش، بازاریاب یا ویزیتور در محل خریدار حاضر شده و پس از معرفی کالا و محصول و اطمینان از جلب رضایت مشتری جهت خرید، فاکتور فروش را در دفتر مرکزی فروشنده صادر می نماید و پس از آن جنس مورد نظر را برای مشتری ارسال می کند. سیستم پخش سرد را غالبا به منظور پخش کالاهایی که انقضای نا محدود و یا بلند مدت دارند، مورد استفاده قرار می دهند.

سیستم پخش گرم

در این نوع از سیستم پخش، ویزیتور در هنگام معرفی کالا به خریدار، جنس مورد نظر وی را در محل حاضر نموده و پس از توافق به وی تحویل می دهد. سیستم پخش گرم را غالبا برای پخش کالاهای دارای تاریخ انقضای محدود به کار می برند.

پخش مویرگی

حسابداری پخش

گفتنی است که حسابداری در پخش سرد تفاوت چندانی با حسابداری در پخش گرم ندارد. این دو نوع از حسابداری هردو با روشی یکسان صورت گرفته و فقط در بحث هایی نظیر انبار و حسابداری انبار تفاوت های اندکی دارند.

نرم افزارهای مالی متنوع و متعددی نظیر نرم افزار پخش شرکت ارقام سیستم که در نوع خود بهترین نرم افزار موجود در بازار است، در این زمینه وجود دارند که به صورت کاملا یکپارچه با زیر سیستم های عملیاتی پخش تعامل کاربردی داشته و کمک بسیار زیادی در جهت موفقیت حسابداران و مدیران مالی شرکت می کنند تا پخش کالا با برنامه ریزی صورت بپذیرد.

شرکت های پخش علاوه بر تحقق بودجه فروش کالا و محصولات، باید نسبت به میزان سود به دست آمده و یا زیان به بار آمده پاسخگو باشند.

واحد حسابداری سیستم پخش وظایف گوناگونی را بر عهده دارند که در ادامه به معرفی برخی از آن ها خواهیم پرداخت:

حسابداری فروش بهای تمام شده محصول فروخته شده

محاسبه سود و زیان فروش

گزارش دوره عملیات فروش نظیر دوره گردش محصول در انبار و دوره وصول مطالبه ها

محاسبه حاشیه سود اقلام محصول همچون کالاهای تند گردش و کند گردش

محاسبه سطح هزینه های ثابت و متغیر درآمدهای عملیاتی پخش

تنظیم ترازنامه در شرکت های پخش

محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل

شعار واحد حسابداری در شرکت های پخش این است که سود در خرید است نه در فروش. با توجه به حاشیه سود پایین این شرکت ها که به پخش محصولات در بازار مشغول هستند و نیز با تغییر در بعضی از شاخص های خرید همچون میزان خرید، شیوه تسویه حساب، میزان حاشیه سود محصول خریداری شده، خواب محصول در انبار و نیز میزان گردش کالا در بازار می توان تاثیر به سزایی در شاخص قیمت تمام شده کالای فروخته شده ایجاد کرد.

سیستم پخش

  
  • پنج شنبه / 10 بهمن 1398 / 15:59
  • دسته بندی: مقالات حسابداری و مدیریتی
  • نویسنده: ارقام سیستم

استفاده از مطالب سایت اینترنتی ارقام سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.

logo-samandehi

ارقام سیستم

ارقام سیستم این اعتقاد را دارد که به مشتریانش به هیچ وجه به دید مشتری نگاه نکند بلکه آنها را شریک تجاری خود برای گسترش و ارتقاء شرکت و نرم افزار بداند. گروه ما همواره تلاش می کند به کمک شما شرکای تجاری گرامی نرم افزاری درخور شأن و شخصیت شما بزرگان تولید کند و همیشه آن را با بالاترین امکانات روز دنیا بروز و قابل استفاده برای اکثریت نیاز بازار نگه دارد. نرم افزار ارقام سیستم با عنوان نرم افزاری هوشمند، زبان زد صنایع مختلف است و فقط دلیل این سخن را دریافت درخـواسـت های حـرفه ایی در صــنایع بزرگ مـی دانیم و اگـر شـما نیاز خود را در امکانات نرم افزار ارقام سیستم پس از بررسی مشاهده نکردید می توانید این نیاز را درخواست دهید تا پس از تجزیه و تحلیل اولیه توسط تحلیل گران صاحب نظر ارقام سیستم بررسی شود تا در ورژن های بعدی نرم افزار پیاده سازی شود

argham
تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزاری ارقام سیستم (ارقام سیستم آسیا) می باشد