به بلاگ ارقام سیستم خوش آمدید

در این قسمت می توانید مقالات مرتبط با آموزش حسابداری، و همچنین آموزش نرم افزار حسابداری ارقام سیستم را مطالعه بفرمایید

پست فوری:
دفاتر حسابداری هتل ها
 دفاتر حسابداری در هتل ها................. 

۱) دفاتر معین
۲) دفتر صندوق
۳) دفتر روزنامه
۴) دفتر کل 
۵) دفتر پانسیون
۶)دفتر انبار 
 مسافر به ھر یک از قستهای ھتل اعم از رستوران یا تریا که مراجعه می کند، اگر پول مواد مصرفی خود را نقداً بپردازد، در فیشی که در دو نسخه صادر می شود منعکس می گردد و حسابدار در آخر وقت آن را با دفتر صندوق تطبیق می نماید و چنانچه مسافر چیزی مصرف کند ولی پول آن را نپردازد در صورت حسابش ثبت می شود.

 دفتر پانسیون چیست؟

 دفتریی است که در آن حسابی به نام مسافر نوشته می شود.و به ترتیب شماره اتاق تهیه می شود. مثلًا  چنانچه مسافری اتاق ۱۳۰ را گرفت، پس از آن که مهماندار کارت ورود را به حسابداری داد، حسابی به نام آن مسافر در دفتر پانسیون باز می شود و کلیه مخارج او در آن حساب ثبت می شود، ضمناً  در صورت حساب وی ھم جداگانه منعکس می گردد، پانسیون موظف است یک صورتحساب ھم برای خود پانسیون داشته باشد، بنابراین عملیات مربوط به مخارج مسافر در سه قسمت ثبت می شود:

۱) صورت حساب مسافر که در دو نسخه است و یک نسخه آن در ھتل نگهداری می شود؛
۲) صورتحساب بزرگ ھتل
۳) دفتر پانسیون

 روزی که مسافر قصد خروج را داشته باشد، ھنگامی که ورقه خروج از رسپشن به حسابداری رسید، متصدی حسابداری صورت حساب مسافر را جمع می زند و به قسمت رسپشن می فرستد تا وجه را دریافت نماید و پس از دریافت وجه، آن را تحویل صندوق دار می دھد تا در ستون درآمد روزانه صندوق ثبت نماید.
  • چهارشنبه / 17 بهمن 1397 / 16:13
  • دسته بندی: آموزش های رایگان حسابداری
  • نویسنده: زینب صالحی

استفاده از مطالب سایت اینترنتی ارقام سیستم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.

logo-samandehi

ارقام سیستم

ارقام سیستم این اعتقاد را دارد که به مشتریانش به هیچ وجه به دید مشتری نگاه نکند بلکه آنها را شریک تجاری خود برای گسترش و ارتقاء شرکت و نرم افزار بداند. گروه ما همواره تلاش می کند به کمک شما شرکای تجاری گرامی نرم افزاری درخور شأن و شخصیت شما بزرگان تولید کند و همیشه آن را با بالاترین امکانات روز دنیا بروز و قابل استفاده برای اکثریت نیاز بازار نگه دارد. نرم افزار ارقام سیستم با عنوان نرم افزاری هوشمند، زبان زد صنایع مختلف است و فقط دلیل این سخن را دریافت درخـواسـت های حـرفه ایی در صــنایع بزرگ مـی دانیم و اگـر شـما نیاز خود را در امکانات نرم افزار ارقام سیستم پس از بررسی مشاهده نکردید می توانید این نیاز را درخواست دهید تا پس از تجزیه و تحلیل اولیه توسط تحلیل گران صاحب نظر ارقام سیستم بررسی شود تا در ورژن های بعدی نرم افزار پیاده سازی شود

argham
تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت نرم افزاری ارقام سیستم (ارقام سیستم آسیا) می باشد